Пиете ли гинко билоба за памет? Или нещо друго?
Доклад, издаден през 2019 г. от Глобалния съвет за здравето на мозъка (GCBH), стига до извода, че няма убедителн...и доказателства да се препоръчват хранителни добавки за когнитивно здраве при хора над 50 години, които нямат хранителни дефицити.
Прочети още: Хранителни добавки - няма научни данни за ползи от пиенето им
За повечето работещи в офиси, стоенето пред компютъра е средно по 8 часа на ден, като това е част от ежедневната им дейност. Това може да се отрази много лошо на телата им, като например болки в гърба, кръста и шията, в резултат от неправилната стойка и постоянното взиране в компютъра. От друга страна, работата в офис не трябва да води до заплахи за здравето, ето защо ви предлагам няколко стъпки, които можете да следвате, ако и вие сте от хората, които прекарват дълги часове зад бюрото:
Доктор Мила Дукова: Алкохолизмът е автоагресия
„Изкуството на живота е да се радваме на малките неща”. Към тази житейска максима обаче трябва да допълним още една „Важно е да познаем границата, когато удоволствието се превръща в проблем”. Това в най-голяма степен се отнася за цигарите и алкохола – две тривиални всекидневни удоволствия. Естествено няма нищо лошо в това да запалите една (но само една за целия ден) цигара със сутрешното кафе, както и да изпиете чаша вино или бира след тежкия работен ден. Проблемът обаче е, че много хора не успяват да видят границата и в един прекрасен ден се оказва, че фасът или чашката са станали задължителна част от тяхното ежедневие. „Много често проблемите се познават първо от близките, защото хората имат представа какво е проблемно пиене, но когато става дума за другите, а когато става дума за тях са склонни да си отпуснат малко повече аванс”, казва в интервю за Факти.бг доктор Мила Дукова, председател на „Лига на умерените”.
РИСКОВИ ФАКТОРИ НА ТЮТЮНОПУШЕНЕТО
Глобални факти:
Да погледнеш през дима
Отговорът е пушенето.